Reklama

Zdarzyło się i uprawiałaś seks bez zabezpieczenia? Nie panikuj!

Zdarzyło się i uprawiałaś seks bez zabezpieczenia? Nie panikuj! Zdarzyło się i uprawiałaś seks bez zabezpieczenia? Nie panikuj! / fot. Getty

Lena Sikor

20kwietnia2017

Oto, co powinnaś zrobić

Seks bez zabezpieczenia nie jest najlepszym pomysłem, ale zdarza się - i nie jest to koniec świata. Jeśli namiętność chwilowo pozbawiła cię zdrowego rozsądku, nie panikuj. Sprawdź, czego nie powinnaś robić i o czym powinnaś pamiętać.

Zamiast tego...

1. Irygacja lub gorący prysznic

Zwiększa ryzyko infekcji i może wypłukać pomocne bakterie.

2. Szorowanie mydłem

Dokładne umycie obszarów pochwy, nawet mydłem antybakteryjnym, raczej spowoduje podrażnienia skóry, niż przyniesie korzyść.

3. Samodzielne leczenie

Nie stosuj się do żadnych wskazówek znalezionych w Internecie lub usłyszanych od przyjaciół! Antybiotyki nie leczą infekcji wirusowych, takich jak opryszczka. A nadużywanie leków grozi utratą zdrowia.

... zrób to

1. Wybierz się do ginekologa

Być może będziesz musiała zrobić badania lub rozpocząć zapobiegawcze przyjmowanie leków, jeśli nie jesteś pewna, czy partner jest czysty.

2. Zwróć uwagę na nietypowe objawy

Skonsultuj się z lekarzem jeśli czujesz dziwny ból, masz nudności, cierpisz na zawroty głowy lub pojawiła się nieznana wysypka.

3. Powtórz badania

Reklama

Polecane wideo

Niektóre infekcje nie pojawiają się natychmiast. Dla większej pewności powtórz badania w ciągu kilku miesięcy.

 

 

Źródło: cosmo.ru

Reklama
Za bardzo realne na grę aktorską? T...
Za bardzo realne na grę aktorską? To prawda, są takie filmy i sceny, gdy pożądanie aktorów czujesz na własnej skórze. To dlatego, że w niektórych filmach aktorzy wcale nie udawali, że uprawiają seks, oni to naprawdę robili! Sprawdź w których jeszcze mainstreamowych produkcjach gwiazdy ekranu zrobiły to przed kamerą! Mila Kunis i Justin Timberlake w "To tylko sex" (2011, reż. Will Gluck) Para przyjaciół uprawia przyjacielski seks. Nie jest do końca pewne czy Mila Kunis znowu zrobiła to na ekranie (zobacz gdzie jeszcze ją o to podejrzewano w naszej galerii "Filmy, w których aktorzy nie udawali seksu tylko naprawdę to zrobili cz.1") i jaki jest jej sekret, ale nawet na zdjęciu widać, że aktorka nie ma problemu z autentycznością podczas łóżkowych scen.  

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama